Bli medlem (det är gratis!)
Logga in med
Användarnamn
Lösenord
På mittföretag.com får du konkreta guider, inspirerande bloggar, smarta verktyg och mycket mer. Medlemmar diskuterar med andra, bygger nätverk och marknadsför företaget gratis. Välkommen!
Sök i artiklar, bloggar och forum
Logga in eller bli medlem (det är enkelt och går snabbt).
Lisa Marklund
Hej! Jag håller på att utveckla en sajt till min Blomsterhandel. På denna tänkte jag ha ett forum där mina besökare kan diskutera blommor, priser och allt möjligt. Min fråga är: Är jag ansvarig för att alla diskussioner går rätt till, dvs. måste jag läsa allting innan det får komma ut på Internet?
Det tror jag inte, men som administratör får du räkna med att rensa i ditt forum ibland. Det är speciellt ett problem om du använder ett standardprogram när du utvecklar ditt forum, det finns alltid någon som vill ha roligt och posta massa oväsentlig skit. Ett bra tips är att bygga upp forumet utan standardprogram, då är det svårare för spammare att förstöra för dig. Som administratör har du säkert ett visst ansvar för vad som skrivs i forumet, men eftersom man normalt loggar ip-nummer på dem som skriver i forumet, och således kan du anmäla dem.
Vänligen läs igenom reglerna innan du använder forumet.
Forumregler
För att kunna svara på trådar eller skapa nya så måste du vara medlem.
Klicka här för att bli medlem, eller logga in i menyn (Mina Sidor)!
Välj det ämne som intresserar dig mest.
296kr/st
Försäljning & Lönsamhet
Av Stefan Ekberg
Några av landets främsta experter bloggar på mittforetag.com. Välj din favorit!
Se fler matnyttiga bloggar här
- Diskutera i forumet- Använda smarta verktyg- Marknadsför ditt företag gratis- Få gratis tips i vårt nyhetsbrev
Logga in med:
Fel inloggning!